Strona głównaLife StyleGimnazjum to jaki poziom wykształcenia?

Gimnazjum to jaki poziom wykształcenia?

Przez Redakcja

-

Poziom wykształcenia danej osoby jest bardzo ważny. Im wyższy poziom, tym więcej możliwości kariery, edukacji i awansu zawodowego. Poziom ten nie jest jednak ograniczony do konkretnego stopnia. Wpływa na niego kilka czynników. Należą do nich między innymi to, czy dana osoba jest zainteresowana karierą zawodową, czy ukończeniem studiów, a także poziom konkurencji.

Szkoła podstawowa

Szkoła średnia to drugi etap edukacji formalnej. Trwa od klasy siódmej do dwunastej i jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich nazywa się basic secondary education, a drugi upper secondary education. Zależy to od prawa stanowego i lokalnych okręgów szkolnych.

Szkoła podstawowa to okres od czterech do siedmiu lat. W niektórych stanach etap ten jest podzielony na klasy 1-4, a w innych jest to okres dwu- lub trzyletni. Różnica polega na tym, że szkoła podstawowa jest bardziej „podstawowym” poziomem edukacji, podczas gdy gimnazja i szkoły średnie są bardziej wyspecjalizowane.

Możliwe jest również uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i średniej. Jednak system oceniania zależy w dużej mierze od instytucji. Wiele instytucji stosuje system liczbowy oparty na zdobytych punktach.

Liceum ogólnokształcące to instytucja edukacyjna, która oferuje programy akademickie i zawodowe w jednym kampusie. Ten typ szkoły jest przeznaczony dla szerokiego grona uczniów, od tych z predyspozycjami do nauki po tych bez predyspozycji. Oferuje również szeroki wybór programów nauczania, specjalistycznych programów i standardów przyznawania nagród.

Szkoła średnia

Szkoła średnia to termin używany w Stanach Zjednoczonych do opisania edukacji uczniów w klasach od dziewiątej do dwunastej. Termin ten jest również używany do określenia dyplomu. Istnieje kilka typów szkół, ale większość amerykańskich liceów przyjmuje wszystkich uczniów, niezależnie od ich zdolności czy zainteresowań.

W zależności od stanu, uczniowie mogą być zmuszeni do zdania egzaminu, aby uzyskać dyplom. Egzaminy te są zazwyczaj zdawane na wyższym poziomie niż poziom klasy ucznia, w oparciu o program edukacyjny ucznia.

Choć szkoła średnia i college różnią się od siebie, obie zapewniają to samo doświadczenie edukacyjne. Oferują kursy, które uczą gotowości do podjęcia studiów, a także podejmowania decyzji moralnych. Ponadto obie mają długie przerwy w ciągu roku, w tym przerwę zimową i semestr wiosenny. Uczniowie college’u spędzają na zajęciach 12-16 godzin tygodniowo, podczas gdy ich koledzy ze szkoły średniej mają przerwę w lecie.

Niektóre szkoły średnie oferują również programy zawodowe. Są to specjalistyczne programy, które przygotowują uczniów do pracy zarobkowej bez ukończenia studiów. Program nauczania w takich programach obejmuje zazwyczaj trzy przedmioty ścisłe i różne szkolenia techniczne.

Szkoły czarterowe

Szkoły czarterowe to szkoły publiczne, które dają uczniom i ich rodzicom możliwość wyboru konkretnej szkoły. Szkoły te zostały stworzone, by zaspokoić potrzeby określonych grup uczniów, takich jak grupy zagrożone, uczniowie o specjalnych potrzebach i ci, którzy mają problemy z nauką.

Szkoły te są zarządzane przez radę zarządzającą nie nastawioną na zysk. Rada zarządzająca odpowiada za wyniki w nauce uczniów i jest zobowiązana do przestrzegania przepisów federalnych i stanowych. W skład rady zarządzającej zazwyczaj wchodzą członkowie posiadający doświadczenie w dziedzinie edukacji, zarządzania finansami i podejmowania decyzji na poziomie szkoły.

Rada zarządzająca szkoły czarterowej powinna spotykać się co najmniej raz w tygodniu w ciągu roku szkolnego. Oczekuje się również, że będzie ona umieszczać zasady i procedury na swojej stronie internetowej. Typowa rada zarządzająca szkoły czarterowej składa się z siedmiu do piętnastu członków.

Szkoły czarterowe to szkoły publiczne, które nie pobierają czesnego. Mają jednak prawo do przeprowadzania losowania w celu zapisania uczniów. Loteria ta jest zazwyczaj ślepa, a szansa na przyjęcie ucznia do szkoły czarterowej jest porównywalna z szansą przyjęcia go do tradycyjnej szkoły publicznej.

Specjalne programy artystyczne

Programy artystyczne w gimnazjum to świetny sposób na zaangażowanie uczniów i jednoczesną zabawę. Większość dzieci lubi sztukę, ale te o specjalnych potrzebach skorzystają z programu, który pomoże im wyrazić siebie i da im możliwość zdobycia nowych umiejętności. Na szczęście istnieje wiele możliwości edukacji artystycznej w gimnazjum.

Na przykład Bronx Charter School for the Arts oferuje uczniom zintegrowany program artystyczny, dzięki któremu mogą uczyć się i ćwiczyć różne formy artystyczne. Szkoła posiada również pełnoetatowego dyrektora artystycznego, profesjonalnego oświetleniowca i kierownika sceny. Ci profesjonaliści pomagają uczniom stać się pewnymi siebie wykonawcami.

Inną opcją jest Program Teatralny Leman, który ma na celu pomóc uczniom stać się troskliwymi członkami ich społeczności. Uczniowie poznają świat teatru i musicali na zajęciach, które skupiają się na charakteryzacji wokalnej, fizycznej i współpracy w grupie. W ramach programu działają dwie grupy taneczne: Boys’ Noise i Girls’ Glee.

Oceń artykuł: Gimnazjum to jaki poziom wykształcenia?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy