Lato to czas eksperymentów, także czas nowych koloryzacji. W końcu włosy można zregenerować niemal od razu po zabiegu, a farby do włosów są znacznie mniej inwazyjne niż kiedyś, jeśli wybierze się te wysokiej jakości. Dziś podpowiemy komu pasuje odcień miodowy blond i jak poprawić wygląd włosów po nieudanym rozjaśnianiu.
Dla kogo miodowy blond będzie doskonałym wyborem?
Bez wątpienia koloryzacja miodowy blond do ciepłej karnacji sprawdzi się świetnie. Zatem jeśli masz oliwkowy czy brzoskwiniowy odcień cery, to bez wahania możesz postawić na miodowy blond. To odpowiedni wybór także dla kobiet o cerze naczynkowej czy problematycznej dla których zimne odcienie blond nie są korzystne, gdyż podkreślają niedoskonałości skóry. Słoneczne refleksy skutecznie odwracaja uwagę od niedoskonałości. Wybierając taką koloryzację możesz dostosować się też do letniej aury i dodać swojej skórze blasku. Będzie to odpowiedni wybór dla naturalnych blondynek i jasnych szatynek o ciepłym typie urody. Mogą się na niego zdecydować także ciemne szatynki i brunetki, przy czym tutaj potrzebne będzie rozjaśnianie włosów, a następnie tonowanie, ponieważ koloryzacja możliwa jest do kilku odcieni. Tonowanie może zapewnić uzyskanie pożądanego odcienia miodowego blond. Oczywiście na tak skomplikowaną koloryzację najlepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego.
Jak zregenerować włosy po nieudanym rozjaśnianiu? Postaw na OMO
Czasami decydując się na samodzielne rozjaśnianie, nie uzyskujemy odcienia o jakim myślałyśmy. Jest to związane z nieodpowiednim doborem oksydantu, zbyt długim czasem rozjaśniania. Rozjaśniacz o stężeniu większym niż 6% może zniszczyć nasze włosy, ale może dotyczyć to nawet tego o stężeniu 3%, jeśli nie będziesz przestrzegać czasu rozjaśniania. Jednocześnie w przypadku ciemnych włosów rozjaśniacz 3% nie będzie wystarczający, bo może rozjaśnić włosy zaledwie o 1-2 tony. W przypadku rozjaśniania o 4-7 tonów potrzebny jest rozjaśniacz 12%, jednak radykalne rozjaśnianie zawsze niszczy włosy. Nierównomierne rozjaśnienie związane jest z nieprawidłowym nakładaniem rozjaśniacza. Należy pamiętać, że należy nakładać go najpierw z tyłu głowy, bo włosy z przodu szybciej się utleniają. Jeśli jednak popełniłaś jeden z podstawowych błędów, to możesz zdecydować się na tonizowanie, ale po kilku tygodniach. Wybieraj też szampony i odżywki do włosów rozjaśnianych i stosuj mycie metodą OMO, zatem włosy na długości myjesz odżywką humektantową, np. na bazie aloesu czy kwasu hialuronowego, a włosy u nasady szamponem do włosów rozjaśnianych. Oczywiście oba kosmetyki nakładasz na wilgotne włosy. Po ich nałożeniu możesz po minucie lub dwóch możesz je spłukać, a następnie na długość nałożyć odżywkę emolientową, czyli zawierającą naturalne oleje.
Chroń swoje włosy przed wysoką temperaturą i promieniowaniem UV
Niezależnie od tego, czy koloryzacja się udała, czy wymaga poprawki, pamiętaj też, by chronić swoje włosy przed nadmiernym promieniowaniem UV, który je niszczy i doprowadza do nadmiernego wypadania. Przede wszystkim stosuj na długość olejki do włosów z filtrem UV. Z kolei na głowę zakładaj przewiewny kapelusz albo czapkę z daszkiem. Ochrona przed wysoką temperaturą ważna jest także podczas stylizacji z użyciem suszarki. Pamiętaj zatem o stosowaniu odżywek termochronnych do spłukiwania lub bez spłukiwania. Twoje włosy mogą znów być lśniące i zdrowo wyglądające, dzięki odpowiedniej pielęgnacji!