Strona głównaDom I OgródGrzejniki na podczerwień – przygotuj się na sezon zimowy!

Grzejniki na podczerwień – przygotuj się na sezon zimowy!

Przez Redakcja

-

Kończy się kalendarzowe lato, a tuż po nim przychodzi chłodna, deszczowa i mglista jesień. To ostatni moment, aby pomyśleć o ogrzewaniu na sezon zimowy. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań warto przemyśleć instalację ogrzewania na podczerwień. Czym się ono wyróżnia i jakie zalety przynosi instalacja tego typu grzejników w domu? Sprawdzamy!

Ogrzewanie na podczerwień – ciepło uzyskiwane w sposób naturalny

W promiennikach podczerwieni ciepło uzyskiwane jest za pomocą fal promieniowania podczerwonego – najpierw pochłoniętego przez przedmioty, budynek czy ludzi, a następnie oddanego w formie ciepła. Jest to najbardziej naturalna forma ogrzewania dla człowieka. Promieniowanie podczerwone znane jest bowiem w medycynie i wykorzystywane do wspomagania leczenia rozmaitych schorzeń.

Promienniki podczerwieni, które można znaleźć w ofercie https://econovli.pl/, są zatem w stanie zaoferować komfort termiczny domownikom, a do tego sposób uzyskiwania ciepła, który jest dla nich w pełni bezpieczny.

Wysoki komfort termiczny

Spośród urządzeń i systemów grzewczych, które można znaleźć w ofercie rynkowej, promienniki podczerwieni należą do jedynych, zapewniających idealne wręcz odczuwanie temperatury. Ciepło bowiem nie podlega cyrkulacji, lecz źródłem jego stają się wszyscy domownicy, a także budynek. W domowych pomieszczeniach, zarówno przy podłodze, jak i przy suficie, panuje dokładnie taka sama temperatura.

W przypadku innych rozwiązań domownicy muszą się liczyć z niższą temperaturą odczuwaną przy podłodze, najwyższą zaś przy suficie. Te różnice mogą wynosić nawet 10 stopni Celsjusza! Trudno zatem mówić o pożądanym komforcie termicznym.

Energooszczędne ogrzewanie

Promienniki należą do systemów grzewczych o dużej energooszczędności. Mimo konieczności podłączenia do źródła prądu, pobierają go one jedynie do momentu uzyskania temperatury zadanej przez użytkownika. Następnie ciepło jest równomiernie rozprowadzane przez długi czas, bez konieczności ciągłego poboru energii elektrycznej.

Co więcej, w tym przypadku można ustawić temperaturę o 1-2 stopnie niższą niż zazwyczaj się jej oczekiwało. Domownicy bowiem odczuwają ciepło bardziej niż w sytuacji korzystania z tradycyjnych grzejników. Mimo że temperatura panująca we wnętrzu to np. 20 stopni Celsjusza, użytkownicy mają wrażenie, że jest to 22 stopnie Celsjusza. W efekcie można liczyć na oszczędności, ale bez strat na tak istotnym komforcie termicznym.

Montaż i styl grzejników

Promienniki podczerwieni nadają się do montażu zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Można je ukryć za lustrem bądź grafiką, dzięki czemu łatwo o ich wkomponowanie w dowolną aranżację wnętrza. Stwarzają zatem znacznie większe pole do popisu osobom, które pracują nad stylistyką poszczególnych pomieszczeń.

Sezon jesienno-zimowy już za chwilę, a to oznacza, że czas zadbać o ciepło domowego ogniska – to metaforyczne, ale i fizyczne. Z promiennikami podczerwieni można liczyć na pożądane efekty w każdym wnętrzu.

Oceń artykuł: Grzejniki na podczerwień – przygotuj się na sezon zimowy!
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy